cz / en

grafické studio
a nakladatelství
Kalvodova 10
602 00 Brno, CZ

studio/pixl-e.cz
gsm +420 777 300 475

AFO

Návrh jednotného vizuálního stylu 49., 50. a 51. ročníku AFO (Mezinárodní festival populárněvědeckých filmů Academia film Olomouc)

Základem našeho konceptu je snaha o vytvoření interaktivního prostoru pro fanoušky festivalu a jeho dokumentaci. Nehledali jsme symboly, obrazy ani jiné atraktivní vizuální zkratky, které by reprezentovaly identitu festivalu populárněvědeckých filmů.

Vědecké nebo studentské experimenty chápeme jako procesy, které vychází nebo přímo pracují s reálnými daty a jejich výsledky by měly být obecně prospěšné. Velkou roli hraje náhoda, výsledek může být nečekaný, úspěšný i neúspěšný. My chceme tyto procesy vyvolat a dokumentovat. Naší ambicí je zvýšit zájem cílové skupiny, aktivně zapojit studenty, vzbudit zájem obyvatel Olomouce a zvýšit tak povědomí o festivalu.

Tři barvy – tři ročníky. Prostřednictvím formuláře bychom oslovili studenty středních a vysokých škol. Zájemci do formuláře vyplní základní data, popíšou svůj výzkumný projekt a doplní ho nákresem celé akce a pošlou zpět na adresu festivalu.
Formuláře formátu A4 se tak stávají základním vizuálním prvkem principu skládání, vrstveni a doplňování.

Vidět & vědět!
A proto zapoj festivalové fanoušky, oslov kolemjdoucí, využij jejich energii k něčemu pozitivnímu!
Experimentuj na ulici před kinem, v promítacim sálu, na náměstí nebo na periferii Olomouce.
Zapoj dynamo na vstupní dveře kina, koncentruj energii, zkoumej proces zrání Olomouckých tvarůžků v závislosti na počtu diváků v sálu, sestroj perpetuum mobile a zachraň lidstvo! A ikdyž se ti to nepovede, budeš navždy spoluautorem vizuálního stylu festivalu.

Spoluautoři Deep Throat
(Jozef Ondrík a Zdeněk Kvasnica)
http://www.deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeepthroat.it

http://afo.cz

2013

cz / en

grafické studio
a nakladatelství
Kalvodova 10
602 00 Brno, CZ

studio/pixl-e.cz
gsm +420 777 300 475