cz / en

grafické studio
a nakladatelství
Kalvodova 10
602 00 Brno, CZ

studio/pixl-e.cz
gsm +420 777 300 475

Brněnské Vánoce

Předlohou kampaně se staly “bohaté” (někdy až bizarní) rastry vánočních balících papírů, balení a rozbalování je neodmyslitelně spjato s rituály těchto svátků.

Vytvořili jsme tedy na 250 různých vzorů, jejichž základem jsou momentky z ulic města Brna. Z nich se pak vybralo přibližně 50 rastrů, které se aplikovali na jednotlivé typy tiskovin a projekce nejen po Brně, ale i v dalších městech a sousedních zemích.

Příjemně nás překvapil přístup zadavatele, který neulpěl na motivech historických památek. Základem rastrů se tak staly i méně atraktivní (přesto dobře známá) místa Brna, významné osobnosti, představitelé Brna, stánkaři, projíždějící tramvaj nebo pochodující holub na náměstí. Vše “přetavené” do dekorativních rastrů.

Ve většině případů pak bylo možné z povzdáli zahlédnout “baličák”, zblízka pak rozpoznávat jednotlivá místa a obyvatele Brna.

Pokud to bylo možné, fotili jsme na místě výlepu nebo jsme výběr fotografie podřizovali tématu (rozsvícení stromu – socha Tomáše Medka “Pocta Edisonovi”, Gastronomické trhy – řezníci připravující jitrnice na náměstí, plakát pro návštěvu brněnského podzemí s Alešem Svobodou…)

Klient: Turistické informační centrum města Brna

2016

cz / en

grafické studio
a nakladatelství
Kalvodova 10
602 00 Brno, CZ

studio/pixl-e.cz
gsm +420 777 300 475